Wszystko, co warto wiedzieć o modelowaniu włosów

Piękne, długie, błyszczące włosy to wręcz symbol i atrybut kobiety. Na szczęście nie tylko – dziś panowie także dbają o swe bujne czupryny i coraz chętniej sięgają nie tylko po pielęgnację i farbowanie, ale także modelowanie włosów. Profesjonaliści w salonie zawsze dbają o to, by zabiegi były przeprowadzane bezpiecznie, nie zawsze jednak pamiętamy o tym w domu, szykując się do wielkiego wyjścia, randki, na wesele czy po prostu – do pracy lub szkoły. Co zatem warto wiedzieć o modelowaniu włosów w domowym zaciszu?

Modelowanie włosów – dlaczego tak je kochamy

Zabieg modelowania włosów pomaga nam nie tylko pięknie wyglądać, ale także wspaniale się czuć. To właśnie odpowiedni, zadbany wygląd, piękna fryzura, odpowiedni strój sprawiają, że czujemy się jak królowie życia. Podbijają nam poczucie pewności siebie, atrakcyjności, a także profesjonalizmu. Dzięki zabiegom pielęgnacyjnym i modelowaniu włosów możemy poczuć się jak gwiazdy filmowe, a nasza fryzura nadaje odpowiedni szlif całej stylizacji. Najbardziej da się to odczuć przy odważnych fryzurach i nietypowej koloryzacji. Fryzura potrafi stać się wtedy wręcz podstawą całego naszego stylu. Na pewno nieraz widziałeś osoby z dreadami, czerwonymi włosami, irokezem, czy też po prostu pięknie wystylizowane. Aby wyglądać pięknie, nie trzeba na szczęście sięgać po aż tak drastyczne środki. Fryzurę najlepiej dobrać u profesjonalnego stylisty, który odpowiednio obetnie włosy, dobierze kształt fryzury do naszej sylwetki, kształtu naszej twarzy i naszego charakteru. Dobra fryzura nie powinna być elementem kostiumu, a wydobyciem i uwypukleniem naszej natury.

Modelowanie włosów – jak się do tego zabrać?

Na pewno każdy z nas zna ten dylemat – włosy po wizycie u fryzjera wyglądają super, ale jak to zrobić w domu? Modelowanie włosów w domowym zaciszu nie musi być aż takie trudne. Kluczem jest odpowiednie cięcie – warto wybrać się więc do fryzjera z najwyższej półki. Dzięki temu cały proces modelowania przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Kluczowa jest tutaj także pielęgnacja. Zadbane i odpowiednio nawilżone włosy, obcięte lub zabezpieczone odpowiednim preparatem rozdwajające się końcówki to podstawa. Warto więc zadbać o dobrej jakości szampon, odżywkę, a raz na jakiś czas pozwolić sobie na maskę, która dostarczy wszystkich składników gwarantujących zdrowie naszym włosom.

Modelowanie włosów u fryzjera.

Aby wymodelować włosy, warto zaopatrzyć się w odpowiedniej jakości szczotki, które pozwolą nam wymodelować kształt fryzury. Można to jednak zrobić całkiem bez nich. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji szereg sprzętów, które zabieg modelowania włosów przeprowadzą praktycznie bez nas.

Modelowanie włosów – jaki sprzęt wybrać?

Bardzo ważny jest sprzęt, jakim dysponujemy w domu. Już dobra suszarka potrafi zdziałać cuda. Pamiętaj, by nie oszczędzać tutaj. Jonizacja, możliwość regulacji mocy nawiewu, regulacja temperatury to absolutna podstawa, gdy suszymy włosy często. Niektórzy nie wyobrażają sobie nawet tego, by pozwolić włosom wyschnąć – szczególnie wtedy warto zadbać o najwyższą jakość sprzętu. Kiepska suszarka to udręka dla każdej kobiety – spalone, wkręcone w wiatrak włosy, zbyt gorący nawiew, przesuszone i elektryzujące się włosy to koszmar, z którym mierzą się ci, którzy zaoszczędzą. Zdecydowanie nie warto.

Modelowanie włosów i utrwalanie fryzury.

Poza suszarką mamy do dyspozycji przeróżne prostownice, lokówki, maszyny do termoloków i inne sprzęty, których możemy użyć do modelowania włosów. Nic nie jest jednak ważniejsze niż zabezpieczenie włosów, gdy często poddajemy je działaniu wyższych temperatur. Pamiętaj, że nawet najpiękniejsza fryzura nie jest warta tego, by Twoje włosy były po zabiegach, jakie przeprowadzisz matowe, suche lub po prostu spalone. Koniecznie więc zaopatrz się w preparaty chroniące włosy przed temperaturą.

Aby zapewnić sobie trwałość wykonanej fryzury, możesz też zainwestować w specjalną pastę utrwalającą (świetną w przypadku krótkich fryzur), lub też odpowiedniej jakości trwały lakier do włosów, który nie stworzy efektu hełmu na głowie.

Dodaj komentarz