Zielona Góra dla wielbicieli wina i architektury

Jesienna słota, deszczowe i pochmurne dni oraz coraz szybciej zapadający zmrok bardzo szybko pogarszają nasze samopoczucie. Właśnie dlatego warto spędzać weekendy poza miejscem swojego zamieszkania. Jeśli to możliwe, najlepiej pojechać na wieś lub gdzieś nad jezioro i odpocząć od codziennej bieganiny, stresu i cywilizacyjnej gorączki. Jeśli jednak nie lubimy spędzać czasu na łonie natury, bardzo fajnym pomysłem jest city break w jednym z polskich miast.

Bardzo dobrym wyborem jest bez wątpienia Zielona Góra. Świetna baza noclegowa i bogate zaplecze kulinarne z pewnością stanowią kolejny powód, aby tam zajrzeć choćby tylko na jeden dzień. Miasto położone jest na zachodzie kraju, w dolinie rzeki Odry. Choć walory krajobrazowe tych terenów są niezaprzeczalne, to do Zielonej Góry warto pojechać głównie dla świetnej architektury i dobrego wina. Z racji tego, że zniszczenia spowodowane przez II wojnę światową ominęły Zieloną Górę szerokim łukiem, znajduje się tutaj wiele bardzo pięknych kamienic z okresu przedwojennego. Oprócz tego, że zachowały się w rewelacyjnym stanie, większość z nich to prawdziwe dzieła sztuki w architekturze. Budynki te zostały zaprojektowane w większości przez berlińskich architektów uchodzących za sławy w swoich czasach. Dziś są bardzo wdzięcznym tematem fotografii i miejscem, gdzie można się napić dobrej kawy lub zjeść coś słodkiego. Zielona Góra oferuje również noclegi w tych misternie wykończonych budynkach. Jest to bez wątpienia prawdziwa gratka dla miłośników ciekawostek historycznych i pięknych budowli. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na praktyczny gust lokalnych mieszkańców. Wiele budynków z okresu przed i powojennego, które niegdyś służyły za fabryki i zakłady pracy, zostały dostosowane do dzisiejszych standardów i przerobione na przykład w centra handlowe. Jest to rozwiązanie nie tylko bardzo praktyczne, ale również niezwykle przydatne i funkcjonalne. Stare Miasto i rynek zielonogórski są powoli rewitalizowane, a mieszkańcy dbają o swoje włości, tak jak nigdzie indziej w naszym kraju.

Bez wątpienia Zielona Góra to piękne miasto z jeszcze większym potencjałem. Warto tutaj zajrzeć w zasadzie o każdej porze roku. Nikt nie będzie się tutaj nudził, a do tego nie trzeba się martwić zbytnim drenażem portfela, gdyż Zielona Góra należy do jednych z tańszych miast w kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>