Trzęsacz – wieś pełna przygód

Trzęsacz jest niezwykle popularną, nadmorską wsią, położoną w województwie zachodniopomorskim. Największą atrakcją tej miejscowości jest niewątpliwie morskie kąpielisko, położone na klifowym brzegu. Przyciąga ono turystów z całej Polski, a nawet spoza jej granic.

Dzisiaj Trzęsacz jest miejscowością turystyczno-wypoczynkową, jednak jej walory turystyczne nie zawsze były aż tak wyeksponowane. W średniowieczu tutejsza ludność trudniła się głównie rolnictwem i rybołówstwem, które stanowiły główne źródło dochodu. Współcześnie głównym źródłem finansowym jest tutaj turystyka, a przede wszystkim oferty noclegowe miejscowości. Trzęsacz bowiem jest częstym celem turystów, pragnących zatrzymać się tutaj na dłużej. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta.

Trzęsacz posiada całą gamę wspaniałych zabytków i atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć. Jednym z nich są pozostałości po gotyckim kościele, który umiejscowiony był zaledwie 2 km od morskiego brzegu. Jego ściany narażone były na niszczycielskie procesy abrazyjne, toteż ze względów bezpieczeństwa wyposażenie kościoła przeniesione zostało do katedry w Kamieniu Pomorskim. Ruiny, które do dzisiaj pozostały po kościele zostały zabezpieczone przed dalszym niszczeniem. Atrakcja ta jest jedyną tego typu budowlą w całej Europie.

Kolejnym interesującym i niezwykle popularnym wśród turystów miejscem jest oddana do użytku publicznego w 2009 roku platforma widokowa. Taras platformy znajduje się na wysokości 20 m n.p.m., a widok na morze, rozciągający się z jej szczytu, wprost zapiera dech w piersiach.

Trzęsacz jest miejscowością wspaniałą również dla miłośników aktywnie spędzonego czasu. Oprócz wodnych atrakcji, których tutaj nie brakuje, warto wspomnieć również o wspaniale przygotowanych i pomysłowo wytyczonych szlakach turystycznych. Są one świetnym miejscem na spędzenie przyjemnie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Przez Trzęsacz przebiegają dwa popularne szlaki: Szlak Pobrzeża Rewalskiego oraz Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Miłośnicy mocnych wrażeń również znajdą tutaj atrakcję dla siebie, bowiem właśnie w Trzęsaczu znajduje się startowisko paralotniowe. Jeśli więc masz ochotę zobaczyć Morze Bałtyckie z lotu ptaka, Trzęsacz jest miejscem idealnym na spełnienie tego marzenia.

One comment

  1. dark pisze:

    Te ruiny kościoła nad brzegiem morza robią wrażenie !! Świetne miejsce do pamiątkowych fotek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>