Spodek – wizytówka Katowic

Śląsk to w wyobrażeniu wielu Polaków ponura, niezbyt atrakcyjna pod względem turystyczno-wypoczynkowym część kraju. Do powstania takiej opinii przyczynił się z pewnością typowo przemysłowy charakter regionu. Bogate pokłady węgla i intensywna eksploatacja surowca przyczyniły się jednak do dynamicznej rozbudowy najważniejszych miejscowości. Obecnie za centrum Śląska uznaje się Katowice, miasto posiadające ogromny potencjał rozwojowy i stanowiące już nie tylko ośrodek przemysłu, lecz także prawdziwe centrum kulturalno-rozrywkowe regionu.

Współcześnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Katowic jest bez wątpienia Spodek [szukaj na: facebook.pl], czyli ogromna hala widowiskowo-sportowa o niezwykle interesującej koncepcji architektonicznej. Nazwa obiektu nawiązuje do oryginalnego kształtu bryły budowli, a nowoczesne rozwiązania technologiczne w połączeniu z efektowną iluminacją czynią Spodek wizytówką miasta i miejscem odbywania się wielu imprez cyklicznych i wydarzeń kulturalnych czy sportowych, nierzadko o zasięgu międzynarodowym. Wśród nich warto wymienić niedawne Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Katowicki Spodek słynie również z organizacji wielkoformatowych wydarzeń muzycznych. To właśnie tutejsza hala po raz pierwszy w historii Polski gościła na swojej scenie członków zespołu Metallica. Miłośnicy mocnych brzmień mieli kilka lat temu niepowtarzalną okazję uczestniczyć w koncercie zespołu Deep Purple, dla którego nie była to pierwsza wizyta w katowickim Spodku. Kalendarium wydarzeń odbywających się na miejskiej hali widowiskowo-sportowej jest szczelnie wypełnione interesującymi wydarzeniami z wielu dziedzin kultury. Wszechstronność i funkcjonalność obiektu czyni go miejscem wielu imprez sportowych, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych adaptacja areny dla celów scenicznych jest prosta i nie wymaga dużych nakładów finansowych. Znajdujący się w centralnej części miasta Spodek to budowla, której nie sposób nie zauważyć podczas spaceru po mieście. Za dnia zwraca uwagę nietypowym kształtem, a nocą zachwyca efektami świetlnymi podkreślającymi oryginalną bryłę obiektu.

Przybywając do Katowic na wydarzenia rozgrywające się w Spodku, warto skorzystać z oferty lokalnej bazy noclegowej wyróżniającej się wysokim standardem i dostępnością kwater w doskonałej lokalizacji [szukaj na: meteor-turystyka.pl]. Katowice zapraszają, oferując rozbudowaną bazę noclegową oraz przystępne ceny pokoi. Znajduje się tu mnóstwo hoteli, hosteli czy pensjonatów, gdzie każdy – nawet najbardziej wymagający turysta, znajdzie miejsce odpowiadające jego wymaganiom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>