Po przygody do Ustronia

Ustroń to miejscowość uzdrowiskowa, położona bardzo malowniczo w Beskidzie Śląskim. Od wielu lat jest uznawana jako jedno z ciekawszych miejsc do wypoczynku, nie dziwi więc zwiększająca się co roku liczba  turystów. W związku z tym rośnie także liczba miejsc noclegowych. Wypocząć w Ustroniu można między innymi w hotelach, pensjonatach, uzdrowiskach, a także w kwaterach prywatnych. Dlatego też każdy kto decyduje się tutaj przyjechać bez trudu powinien znaleźć idealnie dopasowane do swoich oczekiwań noclegi. Atrakcji w tym miejscu jest bardzo wiele, z pewnością każdy szybko zdoła znaleźć jak najbardziej odpowiednie dla siebie. Przepiękna okolica to jedna z tych rzeczy, obok których nie można przejść obojętnie. Mnóstwo szlaków turystycznych ułatwia nie tylko zwiedzanie okolicy, ale również dotarcie na znajdujące się tam szczyty Beskidu, jak na przykład Wielka Czantoria. Takie spacery to możliwość podziwiania przepięknej okolicznej przyrody, jak również cudownych widoków, takich jak panorama Ustronia. Wybierając się na Wielką Czantorię dobrze jest zrobić sobie przystanek na polanie Stokłosicy. Znajduje się tam tor saneczkowy, z którego korzystać można również latem. Mierząca 700 metrów długości konstrukcja z różnicą poziomów sięgającą 50 metrów na pewno dostarczy odpowiedniej dawki adrenaliny każdemu, kto zdecyduje się z niego skorzystać.

Sam Ustroń to ciekawe miejsca, jak na przykład Muzeum Regionalne, w którym eksponaty zapoznają zwiedzających przede wszystkim z historią regionu oraz samej miejscowości. Ciekawostką jest na pewno to, iż Muzeum to znajduje się w zabytkowej zagrodzie góralskiej, pobudowanej w 1768 roku. Bardzo ciekawym miejscem jest także Muzeum Ustrońskie. Historia miasta, którą tutaj można poznać nawiązuje głównie do hutnictwa. Ponadto mieści się tutaj także galeria sztuki współczesnej, co powoduje, że można podziwiać przepiękne prace lokalnych twórców. Warto również wybrać się do Parku Linowego czy też Leśnego Parku Niespodzianek. W tym ostatnim znaleźć można ciekawie wytyczone ścieżki, podczas których czekają spotkania z przyrodą, jak również interesująco podane informacje, dotyczące przede wszystkim życia dzikich zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>