Kudowa-Zdrój – wczasy uzdrowiskowe

Kudowa-Zdrój to jedna z najbardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w naszym kraju. Ze względu na czyste powietrze oraz na liczne sanatoria i obiekty uzdrowiskowe, każdego roku w ten urokliwy zakątek naszego kraju przyjeżdża bardzo wielu kuracjuszy, którzy dzięki specjalistycznym zabiegom chcą podreperować stan swojego zdrowia.

Gdzie w Kudowie można znaleźć nocleg?

W Kudowie-Zdrój działa bardzo wiele obiektów wypoczynkowych. Różnią się one miedzy sobą pod wieloma względami. Przede wszystkim różni je cena oraz standard wypoczynku. Poza tym niektóre obiekty są ściśle nastawione na opiekę sanatoryjną i w pakiecie pobytowym zawarty jest wachlarz usług leczniczych. Wybierając z kolei nocleg na kwaterze prywatnej, który niejednokrotnie jest nieco tańszy, wczasowicz musi liczyć się z ponoszeniem dodatkowych kosztów za zabiegi terapeutyczne. Jeszcze przed przyjazdem do Kudowy należy zarezerwować nocleg. Ze względu na popularność tego kurortu, praktycznie o każdej porze roku może być problem ze znalezieniem wolnej kwatery na miejscu. Na szczęście wiele pensjonatów, kwater prywatnych oraz obiektów sanatoryjnych posiada strony internetowe, na których można zapoznać się z ich aktualną ofertą, wystarczy w polu wyszukiwania przeglądarki internetowej wpisać hasło: „noclegi Kudowa-Zdrój”.

Z jakich zabiegów sanatoryjnych słynie Kudowa?

Przebywając na wczasach zdrowotnych w Kudowie-Zdroju można skorzystać z bardzo bogatej bazy zabiegowej. Co ważne, na poszczególne zabiegi mogą uczęszczać zarówno klienci komercyjni, jak i ci, którzy posiadają skierowanie wydane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do najpopularniejszych zabiegów, na jakie można liczyć w Kudowie, należą między innymi: inhalacje, krioterapia miejscowa, ultradźwięki, leczenie polem magnetycznym oraz okłady borowinowe, które są szczególnie polecane w takich dolegliwościach jak wszelkie zwyrodnieniowe choroby stawów czy stany powstałe w wyniku doznanych urazów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że będąc klientem komercyjnym przy wykupie większej ilości zabiegów można liczyć na atrakcyjną zniżkę. Każdą terapię należy bezwzględnie konsultować z lekarzem prowadzącym, tak aby mieć pewność, że poszczególne zabiegi poprawią stan zdrowia, a nie wpłyną na jego pogorszenie.

Kudowa-Zdrój jest piękna o każdej porze roku, ale warto tu przyjechać na wczasy uzdrowiskowe zwłaszcza jesienią. Wówczas nie ma bowiem już tak dużo turystów, którzy wybierają to miejsce na wakacyjny wypoczynek, a okoliczne lasy prezentują się przepięknie w pełnej szacie kolorystycznej od łagodnej żółci po głęboką czerwień i brązy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>