Darłówko – siedziba ostatniego wikinga

Darłówko leży nad samym morzem i jest integralną częścią miasta Darłowa. Jedyne co dzieli te dwie części miasta to odległość – jest bowiem położony 2 km od centrum. Odnajdą się zarówno Ci, którzy preferują luksusowy wypoczynek w najlepszych hotelach jak i zwolennicy noclegu pod chmurką. Baza jest niezwykle rozbudowana. Liczne są tu pola namiotowe oraz campingowe. Co więcej mają one rozbudowaną bazę sanitariatów. Wypoczywający pod namiotami bądź w przyczepie campingowej mogą podłączyć się do wody, prądu czy korzystać z sieci Wi-Fi. Noclegi to również wakacyjne stancje, luksusowe hotele i pensjonaty. Dla klientów z niewielkim budżetem oferta Darłówka będzie spełniać wszelkie wymagania.

Na co dzień ciche i spokojna miejscowość, latem przeżywa prawdziwe oblężenie. Trudno się dziwić. Biegnące kilometrami, piękne, słoneczne i piaszczyste plaże skłaniają do długiego leniuchowania. Panuje tu wyjątkowy mikroklimat. To z kolei zasługa przepięknych sosnowych lasów okalających Darłówko jak i całe miasto Darłowo. To doskonałe miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku jak i zwiedzenia niezliczonych zabytków. Bogata baza gastronomiczna i różnorodna oferta rozrywkowa sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi.

Samo Darłowo znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Nieoficjalnie uznawane jest za centrum powiatu sławieńskiego. Przepiękne krajobrazy tworzą tu nie tylko piaszczyste plaże, wspaniałe klify ale również rzeka Wieprz i Grabowa. Nie można tu przeoczyć okolicznych atrakcji w postaci Zamku Książąt Pomorskich, starego cmentarza czy baszty. Na uwagę zasługuje również wspaniała zabudowa miasteczka, którą tworzą urokliwe kamieniczki. Z tą miejscowością łączona jest postać historycznego władcy Dani. Urodził się tutaj i zmarł Eryk Pomorski. Postać imponująca bowiem na początku XV wieku udało mu się podbić niemal całą północną część Europy położonej wzdłuż Bałtyku. Nic dziwnego, że zwany był jednym z ostatnich wikingów. Miłośnicy historii powinni tu przybyć chociażby przez wzgląd na organizowany corocznie Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>