Co zobaczyć w Kołobrzegu?

Położony u ujścia rzeki Parsęty Kołobrzeg to duży ośrodek uzdrowiskowo-wypoczynkowy, a także port handlowy i pasażerski. Ze względu na sięgający dwóch stuleci wstecz rozwój turystyki oraz typowo miejski charakter znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Kołobrzegu oprócz portu i plaży koniecznie wybierz się do Oceanarium. Jest ono niewielkich rozmiarów jednak pozwala zobaczyć wiele niespotykanych u nas gatunków takich jak piranie, rekiny rafowe, mureny, płaszczki, a także ukwiały i koralowce. Oceanarium czynne jest latem codziennie od 9.00 do 19.00, a poza sezonem do 18.00.

Warto odwiedzić również mieszczący się przy porcie rybackim Skansen Morski, w którym zobaczyć można różnego typu statki jakie dawniej regularnie przybijały do tego wybrzeża, każdy z dokładnym opisem wyposażenia, a także tego w jakich celach i na jakich wodach był wykorzystywany. Skansen to tylko jeden z oddziałów Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Jego główna ekspozycja to niezwykła kolekcja historii wojen, obronności i broni. Znajdują się tutaj pierwsze topory, włócznie i groty strzał z wykopalisk archeologicznych, broń średniowieczna, cała obszerna kolekcja związana z walkami na morzu, wyposażenie i mundury żołnierzy z różnych epok, orderów militarnych i broni strzeleckiej.

W niedalekich planach jest otwarcie wystawy Muzeum Zimnej Wojny (Podborsko – więcej Facebook), która przygotowywana jest w dawnym schronie atomowym w Podborsku. Będzie tam można zobaczyć wyposażenie, sprzęt łącznościowy i różnego rodzaju pamiątki związane z tamtym okresem. Kołobrzeskie muzeum ma także oddział poświęcony historii miasta w zabytkowym Pałacu Braunschweigów, gdzie poznać można dzieje miasta od średniowiecza do współczesności. Ponadto w Kołobrzegu liczyć można na wystawy, koncerty, wiele cyklicznych imprez kulturalnych związanych z muzyką, kabaretem i zwyczajami morskimi.

Miasto oferuje mnóstwo ciekawych kawiarni, restauracji oraz ofert noclegowych (Kołobrzeg – spis Meteor). Kołobrzeg umożliwia zarówno luksusowy pobyt połączony z zabiegami dla zdrowia i urody jak też turystyczny wypoczynek w wersji ekonomicznej, jeśli wybierzemy pokój gościnny czy pensjonat. To piękne nadmorskie miasto oferuje bardzo dużo atrakcji i korzystny dla zdrowia mikroklimat – warto wybrać się tam chociażby na parę dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>