Charakterystyka uroczego Karpacza

Karpacz jest jednym z najbardziej popularnych polskich miast pod względem turystyki. To perła w koronie polskich gór, malutkie miasteczko leżące w południowo-zachodniej Polsce. Granice tego miasta kończą się na słynnej Śnieżce, najwyższym szczycie Sudetów oraz na najwyższych partiach gór Karkonosze. W Karpaczu corocznie bywa blisko 150 tyś turystów. Szczególnie w zimowym sezonie zobaczymy tu całą rzeszę gości stęsknionych urlopu i kontaktu z przyrodą. Są to oczywiście nie tylko Polscy turyści, ale też i zagraniczni.

Wypoczynek w Karpaczu to przeważnie turystyka górska, jest ona główną gałęzią przemysłową tego miasta. Na miejscowe noclegi składa ok. 20 tys. miejsc w apartamentach oraz willach. To właśnie karpacka baza noclegowa w całej okazałości. Mnogość walorów krajobrazowych i gros atrakcji w Karpaczu powodują, iż każdego roku przybywa tu coraz więcej ludzi. To coraz popularniejsze miejsce na spędzenie urlopu.

Dla amatorów aktywnego trybu życia w zimie Karpacz oferuje nowoczesne i ośnieżone stoki narciarskie – zarówno w samym mieście, jak i w kompleksie Kopa, na zboczach góry o tej samej nazwie. Latem na aktywność w Karpaczu składają się głównie górskie wędrówki. Atrakcje w nie zawiodą ani starszych osób, ani rodzin z dziećmi, ani też młodych turystów.

Będąc w Karpaczu, nie sposób nie zobaczyć Świątyni Wang. Średniowiecznego kościółka powstałego na przełomie XII i XIII wieku w miejscowości Vang w Norwegii. Do Karpacza dotarł dzięki staraniom Fryderyki Von Reden. To piękny kościółek, architektoniczne arcydzieło. Odwiedzane przez ogrom turystów o każdej porze roku. Jest to jedne z najbardziej charakterystycznych miejsc Karpacza. Nikt, kto jest w Karpaczu nie może chociaż na chwilę nie zerknąć na ten ładny kościółek i się nie zachwycić. Pozycja obowiązkowa, bardziej w ciągu tygodnia, kiedy nie ma tam tylu turystów. W weekendy wokół kościółka tworzą się takie tłumy, że trudno się dopchać, aby go zobaczyć. I wtedy wszystko traci swój urok.

Podsumowując, Karpacz to perła w koronie polskich gór, malutkie miasteczko leżące w południowo-zachodniej Polsce, którego granice kończą się na słynnej Śnieżce, najwyższym szczycie Sudetów oraz na najwyższych partiach gór Karkonosze. Będąc w Karpaczu, nie sposób nie zobaczyć Świątyni Wang, średniowiecznego kościółka powstałego na przełomie XII i XIII wieku w miejscowości Vang w Norwegii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>