Całą rodziną do Międzybrodzia Żywieckiego

Okres wakacji letnich i ferii zimowych to wspaniała okazja do spędzenia wspólnego czasu z pociechami. Zawsze jednak nasuwa się pytanie, gdzie pojechać aby dobrze bawili się mali i duzi. Najlepszym pomysłem jest spędzanie aktywnie czasu na łonie natury. Musi on być też wypełniony atrakcjami, a tych jest wiele w Międzybrodziu Żywieckim.

W miejscowości znajduje się baza turystyczna i gastronomiczna doskonale przygotowana na przyjęcie turystów w różnym wieku. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji noclegów. W bazie internetowej znajdziemy obiekty typu hotele, hostele czy pensjonaty (całość tu: Międzybrodzie Żywieckie noclegi). Rozrywka dla młodzieży i dorosłych Znajdująca się nieopodal Międzybrodzia to między innymi Góra Żar, która ma do zaoferowania niezwykłe widoki. U podnóża wzniesienia jest duży parking, obok którego swoją siedzibę ma Górska Szkoła Szybowcowa, która oferuje loty pasażerskie. Loty odbywają się oczywiście z doświadczonym pilotem przy odpowiedniej pogodzie. Eskapada szybowcem będzie doskonałym prezentem dla nastolatka. Różni się on od startu samolotem, gdyż kabina szybowca jest prawie całkowicie oszklona, a pasażer ma niesamowity, szeroki widok na otaczające góry, doliny, jeziora i lasy. Każdy nastolatek będzie wdzięczny za możliwość odbycia takiej podróży.

Na Górze Żar jest też tor saneczkowy, z którego mogą korzystać dorośli i dzieci nieletnie pod opieką rodziców. Saneczki potrafią osiągnąć dużą prędkość jeśli się nie korzysta z zamontowanych hamulców. Jezioro Międzybrodzkie ma natomiast w lecie do zaoferowania rejsy żaglówką lub spływy kajakowe, na które warto się wybrać ze starszą pociechą. Na sam szczyt nie trzeba iść pieszo, co często jest męczące i zniechęca do zwiedzania młodsze dzieci. Można się tu dostać koleją górską, którą obsługują dwa wagony kolejowe mijające się w połowie drogi. Z nich rozpościera się widok na piękną okolicę. Na szczycie najmłodsi mogą skorzystać z toru saneczkowego, oczywiście pod opieka dorosłych. Nie trzeba się martwić o to, że dziecko się wystraszy prędkości – każdy wagon ma zamontowane hamulce, dzięki którym samemu można kontrolować szybkość jazdy. Po górskiej eskapadzie warto się wybrać na relaksujący wypoczynek nad Jeziorem Międzybrodzkim. Można tu zrelaksować się na plaży, podczas gdy dziecko będzie się pluskało w czystej wodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>