Aktywnie w bieszczadzkich Uhercach Mineralnych

Uherce Mineralne to nieduża wieś leżąca w Bieszczadach. Jej położenie geograficzne sprawia, że miejscowość często jest jedynie punktem przelotowym w drodze do większych miast, warto jednak zatrzymać się tutaj choć na chwilę, by mieć możliwość poznania miejscowych zabytkowych obiektów, a także spędzenia czasu na łonie natury. W Uhercach Mineralnych nie brakuje atrakcji dla osób lubiących niezapomniane przeżycia.

Jednym z ciekawszych obiektów w miejscowości jest budynek Ursa Maior, który został wybudowany w 2013 roku. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? Między innymi ze względu na fakt, że wewnątrz budynku mieści się browar, a osoby zwiedzające obiekt mają możliwość przyjrzeć się z bliska procesowi warzenia piwa. Inną atrakcję tego miejsca stanowi fakt, że wewnątrz mieści się sklep, w którym można zaopatrzyć się w regionalne produkty, takie jak na przykład miody, wyroby ze szkła, różnego rodzaju czekolady, nie brakuje także robionego na miejscu piwa.

Kolejnym miejscem, do którego warto zawitać jest miejscowy dwór, którego historia sięga XVI wieku. Co prawda budynek, który wówczas powstał uległ zniszczeniu w I połowie XIX wieku, jednak niedługo potem został odbudowany i można go zobaczyć do dzisiaj. Warto wspomnieć, że dwór jest zrujnowany, lecz mimo to warto poświęcić kilka chwil na jego obejrzenie. W okresie wakacyjnym istotną atrakcję Uherzec Mineralnych stanowią drezyny. Nie każdy wie, że Bieszczady są dosyć mocno związane z koleją. Właśnie to przyczyniło się do uruchomienia drezyn rowerowych, które w okresie letnim wyruszają w trasę kilka razy dziennie. Turyści mogą zdecydować się na odbycie wycieczki wybraną trasą – przejazd trwa od 1, 5 – 3, 5 godziny i sprawia dużo radości wczasowiczom w każdym wieku.

Osoby, które zdecydują się na przyjazd do Uherzec Mineralnych w okresie jesiennym również mogą zdecydować się na aktywną formę spędzenia czasu, na przykład podczas spływu pontonem (konieczne będzie wybranie się do pobliskiego Sanoka). Chcąc spędzić urlop w Uhercach Mineralnych warto wcześniej zatroszczyć się o znalezienie komfortowej bazy noclegowej [zestawienie➦ meteor-turystyka.pl]. W miejscowości można wynająć pokoje między innymi w gospodarstwach agroturystycznych, ale także w pensjonatach czy tradycyjnych prywatnych kwaterach. Najtańsze noclegi w Uhercach Mineralnych można znaleźć już za około 20 złotych za dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>