Lato w Koszalinie

Sezon wakacyjny w Polsce to znakomita okazja do tego, by poznać uroki kraju. Oferta ciekawych miejsc do wypoczynku w Polsce jest różnorodna i ceniona zarówno przez rodzimy rynek turystyczny, jak również przez obcokrajowców.

Koszalin to miasto położone 10 km od basenu Morza Bałtyckiego. Nad morze łatwo się tam dostać szybką kolejką do Mielna (15 min.). Z tego powodu właśnie cieszy się powodzeniem wśród pasjonatów sportów wodnych. Szczególnie przyjazne środowisko stwarza także Jezioro Jamno. To tutaj spotykają się miłośnicy żeglarstwa oraz fani kąpieli wodnych. Wybierając Koszalin jako miejsce urlopu i wypoczynku, wiele osób ceni sobie to, że będą mieć pełen dostęp do świeżego i pełnego jodu powietrza. Okolica miasta jest ekologiczna, bowiem w czterdziestu procentach składa się z zielonych terenów. Enklawę stanowią tu parki oraz rezerwaty przyrody, gdzie żyją dzikie zwierzęta oraz rzadko spotykana roślinność. W okolicy Koszalina znajduje się też jezioro, gdzie można zażyć kąpieli borowinowych, które pozytywnie wpływają na kondycję całego organizmu. Z ich pomocą ciało pozbywa się toksyn, które potrafią zaburzyć pracę organizmu.

W mieście świetnie odnajdują się wszystkie osoby, które lubią aktywność fizyczną. Można tu biegać, pływać, spacerować. Koszalin to również liczne ścieżki rowerowe – jest ich tu bez liku. W mieście jest też wiele cennych dla architektury gotyckiej zabytków, które stanowią dziedzictwo klasy ogólnoświatowej. Warto obejrzeć tu Pałac Młynarza lub katedrę. W Koszalinie organizowane są imprezy kulturalne, podczas których do miasta przejeżdżają rzesze pasjonatów rozrywki na wysokim poziomie. Wszyscy wtedy znakomicie się bawią. Warto przyjechać tu ze znajomymi po to, by zwiedzać ciekawe szlaki rowerowe oraz inne tego typu atrakcje. Sprzyja temu malownicza okolica, gdzie prym wiedzie zieleń i woda.

Z urlopu w Koszalinie cieszą się głównie te osoby, które lubią spędzać czas w różnorodny sposób. To raj dla miłośników żeglarstwa oraz pasjonatów przyrody. Sprzyja temu położenie bliskie linii morza. Koszalin przez swoją olbrzymią różnorodność i klimat nie potrzebuje reklamy. Sam ugruntował sobie pozycję letniego kurortu, przez co trudno latem znaleźć tu wolne miejsce do wakacyjnego odpoczynku. Warto zatem szybko podjąć decyzję w tej kwestii.

Jak Darłowo stało się mini-potęgą turystyczną

Darłowo to miasto, które w swojej przeszłości nie zawsze miało łatwo. W dzisiejszych czasach miasto dzięki licznym dofinansowaniom z Unii Europejskiej na modernizację i promocję zaczęło rozkwitać po latach niepowodzeń. Miasto po dość bezlitosnej przeszłości doczekało się piętnastu tysięcy mieszkańców. Jednak to i tak mało wobec zbioru Darłowskich atrakcji turystycznych.

Jeżeli chodzi o wakacje w Darłowie to jest ono jednym z najlepiej wyposażonych nadmorskich miasteczek. Duża ilość pensjonatów i hoteli w Darłowie sprawia, że przyjazd tutaj wiąże się z gwarancją wygodnego zakwaterowania. Miasto stało się mini-potęgą turystyczną.

Na początku swojej historii był tu polski gród, który oczywiście w miarę upływu wieków i kart historii raz należał do Polski, raz nie. Jednak jak to miasto portowe – stał się on ważnym centrum handlu i usług związanych z rybołówstwem. To sprawiło, że Darłowo zaczęło się intensywnie rozwijać i zaczęło tu spływać coraz więcej ludzi. Ważny i strategiczny punkt miasta wymusił konieczność jego zabezpieczenia przez najazdami i złodziejami. Wybudowano więc mur, z którego obecnie zostały tylko resztki. Jednak zachowała się jedna z bram wjazdowych do miasta – symbol obronnego charakteru Darłowa oraz pracowitości jego mieszkańców.

Co jednak nie jest w stanie zaatakować od zewnątrz, może ukłuć od środka. Darłowo jest tego idealnym przykładem. W XV wieku port zniszczyła ogromna fala morska, a w następnym wieku w mieście wybuchały przez kilka lat pod rząd druzgoczące pożary, które trawiły większość infrastruktury i ważnych miejsc miasta. Na początku XVIII wieku wybudowano tu latarnię morską, jednak paradoksalnie miasto na tym nie zyskało. Był to dla miasteczka okres braku rozwoju. Co gorsza – pojawiało się coraz więcej aktów wandalizmu oraz złodziejstwa.

Na początku dwudziestego wieku w mieście bardzo zwiększyła się liczba mieszkańców, prawie do ośmiu tysięcy. Dzięki temu znów zaczęła raczkować gospodarka i pojawiły się pierwsze zarysy turystycznego charakteru miasta, które jest jego dumą i reklamą do dziś. Obecnie miasto liczy piętnaście tysięcy mieszkańców i jeszcze więcej wczasowiczów, którzy nie przyjeżdżają tu tylko latem, ponieważ Darłowo bardzo urokliwe jest również zimą.

Popularne małe Sarbinowo

Polskie wybrzeże od wielu lat jest bardzo oblegane przez turystów, czemu trudno się dziwić, gdyż dostęp do wody morskiej i piaszczystych plaż sprawia, że każda wizyta nad Bałtykiem jest niezapomnianym czasem. Coraz więcej miejscowości letniskowych zyskuje dużą popularność, wśród nich jest między innymi malownicze Sarbinowo leżące w województwie zachodniopomorskim, którego historia sięga XIV wieku. Jednak z biegiem lat skromna rybacka miejscowość przekształciła się w typowo turystyczne miejsce. Wiele osób, które mieszka tu na stałe udostępnia swoje domy dla przyjezdnych. Kwatery prywatne to nie jedyna forma nocowania w Sarbinowie. Czekają tu na nas hotele, pensjonaty i pola namiotowe. Wybór jest dość duży, jak na tak małą miejscowość. 

Najistotniejszym punktem każdej nadmorskiej miejscowości jest plaża. Ta sarbinowska jest piaszczysta i szeroka, można zatem nie tylko się opalać, ale także grać na przykład w piłkę plażową. Bezpośrednio przy plaży znajduje się promenada, która powstała tak blisko morza, ponieważ niegdyś fale morskie chciały zabrać brzegi Sarbinowa. Z czasem postanowiono zbudować mur zaporowy mający chronić Sarbinowo przed przesuwaniem się brzegu. Mur po pewnym czasie zamienił się w promenadę, która dzisiaj jest centrum życia miejscowości. Działają tam lokale, w których za dnia można się posilić, natomiast wieczorem można wybrać się na dancing, nierzadko organizowany pod gołym niebem.

W Sarbinowie do innych miejsc wartych uwagi można zaliczyć domy, które pochodzą z końca XIX i początku XX wieku. Pięknym budynkiem jest willa, która powstała w 1914 roku, której bryła przypomina dawne dworki – budynek mieści się przy ulicy Nadmorskiej. Najstarszym obiektem jest zabytkowa chata rybacka, którą wybudowano w 1804 roku. Co ciekawe będące niegdyś osadą rybacką Sarbinowo dziś zamieszkuje tylko dwóch rybaków.

Chcąc spędzić czas aktywnie warto wybrać się na wycieczkę rowerową na przykład do miejscowości Gąski, w której można zwiedzić latarnię morską lub do Mielna, w którym nie brakuje atrakcji. Największą z nich jest Jezioro Jamno, po którym można wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym. Istnieje też możliwość wypożyczenia kajaka lub rowerka wodnego. Inną atrakcją Mielna jest Park Linowy Tukan, w którym trasę odpowiednią dla swoich umiejętności znajdą nie tylko dorośli, ale także dzieci. Sarbinowo oraz jego najbliższa okolica należy do miejsc, w którym można spędzić czas na różne sposoby. 

Atrakcje Płocka – Staromiejski Rynek

Płock to urocze miasto, które z pewnością warto zwiedzić podczas wakacyjnych podróży po kraju. Baza noclegowa (Meteor) i liczne zabytki co roku przyciągają licznych zwiedzających. Wśród atrakcji miejskich szczególnie wyróżnia się piękne, stare miasto, na zwiedzanie którego warto poświecić kilka godzin.

Przy pomniku druha harcerskiego Wacława Milka znajduje się ławeczka, na której warto przysiąść i poobserwować okolicę, ponieważ na rynku często dzieje się coś ciekawego. O godzinie dwunastej i osiemnastej codziennie z wieży ratusza dochodzą dźwięki hejnału, a ponadto w południe na tej właśnie wieży figurki książąt odgrywają ciekawą scenę, w której Władysław Herman pasuje na rycerza swojego syna, Bolesława Krzywoustego. Stary, gotycki ratusz został rozebrany z uwagi na fatalny stan techniczny, natomiast współczesną siedzibę władz miasta zaprojektował ten sam artysta, który stworzył projekt warszawskiego Belwederu – Jakub Kubicki (Wikipedia).

W okolicy znajduje się deptak spacerowy przy Wzgórzu Tumskim, liczne sklepiki, kawiarnie i kluby, które warto obejrzeć podczas spaceru. Rynek z przepiękną fontanną na czele, wielokrotnie w ciągu roku przyciąga miłośników imprez kulturalnych, przedstawień i koncertów. Od czasu do czasu organizowane jest tu także targowisko. Co roku kwitnie tu życie artystyczne i towarzyskie zarówno mieszkańców Płocka, jak i turystów. W okolicy można znaleźć stare kamienice, z których większość niestety uległa zniszczeniu podczas pożarów miasta i została odbudowana współcześnie.

Warto zapoznać się z kalendarzem imprez organizowanych przez miasto i odwiedzić rynek w czasie jednej z nich. W ogródku jednej z licznych staromiejskich kawiarenek można zjeść smaczny obiad lub chociaż wypić kawę albo przekąsić lody. Wielowiekowe tradycje handlowe Płocka dzisiaj odzwierciedlone są przez liczne stanowiska, na których zwiedzający mogą nabyć pamiątki, obrazy i rzeźby, związane z bogatą historią i kulturą miasta.

W sezonie wakacyjnym wiele osób bawi tu przejazdem lub na kilka dni wykupuje sobie noclegi. Płock to urocze stare miasto o bogatych tradycjach kupieckich, które szczyci się ładnym, starym ryneczkiem, na którym można wysłuchać hejnału, wziąć udział w targu lub imprezie kulturalnej oraz przespacerować się deptakiem lub przysiąść przy pomniku albo fontannie.

Tajemnica Winety w Świnoujściu

Świnoujście to nic innego jak unikatowa w polskiej skali kraina czterdziestu czterech wysp i jednego zaginionego legendarnego grodu. Miasto ma specyficzną energię, która w sposób szczególny służy powrotowi do zdrowia, a także ma moc przywracania młodości. Każdego roku jest oblegane przez turystów, którzy napływają tu nie tylko ze wszystkich zakątków Polski, ale i z różnych krańców świata. Osoby przyjeżdżające tutaj, często korzystają z noclegów w apartamentach w Świnoujściu, które wyróżniają się przystępną ceną i wysokim standardem.

Sam fakt, że miasto ulokowane jest na trzech wyspach, a pozostałe czterdzieści jeden wysp pozostawione jest przyrodzie, czyni Świnoujście wyjątkowym. Tutaj nie można się nudzić nawet w najgorszą niepogodę, a opady deszczu nie są w stanie zniszczyć udanego urlopu. Jest to ponadto miasto licznych fortyfikacji.

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo urodziwy w swej architekturze Fort Anioła, który powstał w XIX wieku na wzór mauzoleum Hadriana. Plaża w Świnoujściu pomieści wszystkich przyjezdnych – jest na tyle przestrzenna, że nie będzie się mieć wrażenia zatłoczenia.

Co z tą Winetą?

Gród, będący jednocześnie portem istniał w rzeczywistości i nie jest wymysłem ludzkiej fantazji. Jego istnienie potwierdził swego czasu niemiecki kronikarz i geograf – Adam z Bremy, który dość tajemniczo umieścił Winetę na mapie ówczesnego świata. Miejscowość stanowiła centrum handlowe, co sprawiło, że opływała w niezmierzone bogactwa. Jej mieszkańcy cechowali się skłonnością do rozpusty i życia w luksusie do tego stopnia, który rozwścieczył bogów. Tysiąc lat temu to właśnie bogowie przyczynili się do zniknięcia grodu z powierzchni ziemi, przy czym wygląda to tak, jakby chcieli Winetę mieć tylko dla siebie – za pomocą wysokich fal skazali gród na los Atlantydy. Po dziś dzień krążą rozmaite opowieści i przypuszczenia, co do jej prawdziwego położenia, przy czym niektórzy są świadkami, że widzieli wystające z morza marmurowe kolumny na kamienistej płyciźnie Vinete Rif.

Dla pasjonatów legend o zatopionych miastach bez wątpienia fakt o istnieniu takiego miejsca jak Wineta jest nie lada atrakcją. Istniejący niegdyś gród, który cechował się nadmiernym bogactwem przyciąga miłośników tajemnic. Świnoujście już nie raz gościło skrytych poszukiwaczy skarbów, dla których Wineta stanowi niezwykle smakowity kąsek.

Wakacyjny cel – Władysławowo

Nieważne czy z opowieści znajomych, czy z ofert biur turystycznych, o Władysławowie każdy zapewne usłyszał. To bardzo popularna gmina turystyczna położona wzdłuż polskiej linii morskiej co roku odwiedzana przez idące w tysiącach, jeśli nie większych liczbach, turystów, którzy chcą poznać uroki morza. Jak mówią niektórzy, większość zawsze ma rację. Ale co składa się na to, że rzesze urlopowiczów obierają na cel właśnie tamte regiony?

Z pewnością położenie. Władysławowo ma do zaoferowania jedne z najlepszych, najdłuższych piaszczystych plaż w Polsce. A kto nie lubi poopalać się na piasku, żeby niedługo po tym móc zwalczyć upał kąpielą w morzu? Kiedy pierwsi ludzie odkryli jak ciekawa jest to lokalizacja, reszta zapewne poszła już lawiną. W efekcie, mimo że od 2015-go roku Władysławowo utraciło prawa miejskie, przewija się przez nie więcej ludzi niż przez niejedno oficjalne miast. Turyści są wybredni, chętni wrażeń, rozrywki, dlatego przedsiębiorcy lokalni wyszli im naprzeciw. Głównie wykorzystując główny atut – morze, ale nie tylko.

Owszem, nietrudno jest znaleźć wypożyczalnie sprzętów wodnych (rowerów, skuterów), okazje przewozu łódką i statkiem, sklep z materacami i innymi akcesoriami, a doświadczeni instruktorzy chętni są nauczyć zainteresowanych nurkowania, wędkowania, pływania, wszystkiego, co związane z wodą. Oprócz akwenu, gmina zainteresować może bardzo ciekawymi szlakami turystycznymi dla pieszych i rowerzystów, prowadzącymi przez lasy, wydmy i najciekawsze miejsca geograficzne, a amatorów historii zaprasza się chętnie do zwiedzania kościołów, pomników i innych artefaktów przeszłości, po których oprowadzą obeznani przewodnicy. Władysławowo co roku wybierają rodziny, grupy znajomych, pary i obozowicze.

Jak na większość turystycznych miejscowości, bywają pory roku, w których więcej jest tam przyjezdnych niż miejscowych. Na szczęście baza noclegowa jest na tyle rozbudowana, że bardzo ciężko ją przeciążyć. Praktycznie każdy zawsze znajdzie tam miejsce, w którym będzie mógł zatrzymać się na kilka dni, żeby w pełni móc nacieszyć się bombardującymi ze wszystkich stron ofertami rozrywki. Władysławowskie noclegi są obsługiwane przez ludzi doświadczonych, którzy doskonale zdają sobie sprawę z zapotrzebowania i oczekiwań, więc wizyta tam pozbawiona jest raczej ryzyka.

Najpiękniejsza nadbałtycka plaża w Karwi

Tegoroczny urlop spędziłyśmy razem w Karwi. Spokojna, mała miejscowość położona kilka kilometrów od Władysławowa przykuła naszą uwagę głównie z uwagi na luksusowe opcje bazy noclegowej. Wynajęłyśmy dwa pokoje w przepięknym rodzinnym pensjonacie umiejscowionym niecałe 200 metrów od plaży. Karwińska plaża od lat już nazywana jest najpiękniejszą nad Bałtykiem i rzeczywiście tak jest. Szerokie, piaszczyste i przede wszystkim zadbane kąpielisko okazało się ogromną frajdą nie tylko dla dzieciaków. Wieczorne spacery wzdłuż brzegu morza mogą okazać się wyjątkowo romantyczne, a na pewno niezapomniane.

Kilkudniowy pobyt w Karwi doładował nas bardzo pozytywną energią i zdecydowanie możemy polecić to miejsce na krótki wypad z rodziną nad morze. Podczas naszej wizyty, oprócz leżenia plackiem na plaży i korzystania z uroków tamtejszych rejonów, udało nam się zwiedzić prawie cały półwysep. Zaczęłyśmy od rowerowej wycieczki do Władysławowa, kurortu obleganego w sezonie przez rzesze turystów, gdzie wybrałyśmy się do Ocean Parku. Jest to fantastyczne miejsce, które okazało się być bardzo ciekawą rozrywką nie tylko dla najmłodszych. Olbrzymie modele wodnych zwierząt wykonane w skali 1:1 naprawdę robią wrażenie. Właściciele tego miejsca zadbali o edukacyjną formę całego przedsięwzięcia. Oprócz ciekawych wystaw, do dyspozycji są też wodospad, mini plaża i oczywiście akwaria z przeróżnymi morskimi stworzeniami. Powierzchnia tego obiektu to ponad 20 ha terenu, więc czas mijał tam nieubłaganie szybko i z planowej przez nas wycieczki na Hel tego dnia nic nie wyszło. Nazajutrz wstałyśmy wcześnie rano i po śniadaniu udałyśmy się z powrotem do Władysławowa, żeby z tamtejszego portu udać się w rejs na Hel. Niespodziewanie, okazało się, że cierpię na chorobę morską. Nie wiem jak to możliwe, ponieważ w dzieciństwie absolutnie nie było z tym problemu. Moje wrażenia pominę, natomiast reszta była zachwycona pływaniem na morzu. Hel – kolejna przepiękna nadbałtycka miejscowość, chyba najbardziej reprezentatywna w tej części kraju. Podróży drogą morską jak na jeden dzień miałam dosyć. Na szczęście okazało się, że Półwysep Helski ma bardzo rozwiniętą komunikację, również tę kolejową, więc do Władysławowa wróciłyśmy pociągiem.

Pobyt w Międzywodziu pełen wrażeń i atrakcji

Międzywodzie to miejsce niezwykle urokliwe. Atrakcyjne położenie sprawia, że spędzony tam urlop na długo pozostanie w pamięci jako miłe wspomnienie. Można tu znaleźć atrakcyjnie zlokalizowane noclegi. Wybierając się do Międzywodzia polecamy wcześniejsze zarezerwowanie noclegu, my skorzystaliśmy z Meteor-Turystyka.pl > Międzywodzie.  Ponadto podczas pobytu w tej miejscowości można znaleźć wiele interesujących atrakcji, które pozwolą na miłe i bezproblemowe spędzenie czasu z rodziną.

Położenie Międzywodzia powoduje, że bez przeszkód można zażywać kąpieli słonecznych jak również przyjemności pływania w morzu. Piaszczysta plaża jest niezwykle czysta, ma też sporą powierzchnię, dzięki czemu dla każdego znajdzie się dostatecznie dużo miejsca.

Bardziej aktywne osoby bez trudu mogą spróbować wielu ciekawych sportów wodnych, które można uprawiać podczas pobytu na plaży. Oczywiście wypożyczenie odpowiedniego sprzętu nie będzie problemem, tak samo jak znalezienie osób, które pomogą nowicjuszom w stawianiu pierwszych kroków w wybranej przez siebie dyscyplinie.

Warto jednak na pewno wybrać się także na wycieczkę po okolicy. Woliński Park Narodowy to możliwość przyjrzenia się przyrodzie nadmorskiej w jej pierwotnym stanie. To właśnie tutaj można znaleźć bogatą roślinność, której często nie można znaleźć w innych miejscowościach, jak również niezwykle wiele gatunków zwierząt, a przede wszystkim ptaków. Te zaś swoje miejsce bytowe mają także na leżącym nieopodal jeziorze Martwa Dziwna.

Na pewno nieodłącznym elementem pobytu w Międzywodziu powinna być także wyprawa do znajdującej się w Zatoce Kamieńskiej przystani jachtowej. Już sama droga brukowaną ścieżką to bardzo miły spacer, na miejscu zaś można podziwiać przepiękne jachty. Ponadto mamy możliwość wypożyczenia jednego z nich na rejs. Niezwykle łatwa, wyznaczona trasa z pewnością nikomu nie sprawi zbyt wielu problemów z jej pokonaniem.

Na turystów, którzy zdecydują się na wypoczynek czeka nie tylko dopasowana do ich potrzeb baza noclegowa, ale także bardzo dobra baza gastronomiczna jak również wiele innych atrakcji, zwłaszcza w sezonie letnim. Przystępne ceny, zarówno noclegów, jak też innych oferowanych możliwości spędzania wolnego czasu to z pewnością niezwykle korzystna wiadomość dla wszystkich zainteresowanych pobytem w tym miejscu.

Rowy i Jezioro Gardno

Decydując się na wypoczynek w miejscowości Rowy, nie sposób nie natrafić na jezioro Gardno. Znajduje się ono niedaleko niej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. To wspaniałe miejsce dla osób ceniących piękną przyrodę, dla wędkarzy, windsurfingowców oraz dla ptaków.

Słowiński Park Narodowy to tak samo wielki atut Rowów, jak plaże i otwarte morze. Znajdują się w nim lasy, łąki, ruchome wydmy oraz jeziora. Gardno jest drugim co do wielkości na terenie Parku Narodowego i drugim co do wielkości jeziorem przybrzeżnym. Linia brzegowa ma powyżej 23 kilometrów. Piękne jest samo jezioro, jak i jego pełna zieleni okolica. Właściwie to warto zorientować się, jaka jest baza noclegowa i odwiedzić Rowy (więcej pod adresem-> www.meteor-turystyka.pl/noclegi). Jeśli ktoś ceni piękną przyrodę, to będzie nim zafascynowany, jak i całym Słowińskim Parkiem Narodowym.

Sama miejscowość też warta jest zobaczenia. Jezioro jest bardzo lubiane przez wędkarzy. Piękne otoczenie, świeże powietrze, wiele gatunków ryb, więc nie można się temu dziwić. Jeśli ktoś chce spędzać urlop z wędką w ręku, to powinien tutaj przyjechać.  Woda nie jest głęboka, są odpowiednie wiatry, tak więc jest to wymarzone miejsce także dla wielbicieli sportów wodnych. Kto ma ochotę na windsurfing, to trzeba wybrać noclegi w Rowach i przybyć nad jezioro Gardno. Co do wspomnianych ptaków, to i one mają tutaj swój raj. Cały ten teren podlega ścisłej ochronie. Na znajdującej się na jeziorze Wyspie Kamiennej znalazło dla siebie miejsce wiele rzadkich gatunków ptaków. Znajdują się tam m. in. miejsca lęgowe kormorana czarnego oraz będącej symbolem Parku Narodowego mewy srebrzystej. Na wyspę nie można się dostać, bo jest pod ścisłą ochroną. Warto jednak spojrzeć na nią z bliska.

Jak już znudzą się sporty i wędkowanie, to można poznać lepiej Słowiński Park Narodowy. Warto pospacerować po terenach leśnych dla zdrowia. Piękne plaże, na których można się opalać, wody Morza Bałtyckiego, także zapewnią możliwość wspaniałego spędzania wolnego czasu. Atutem każdej miejscowości nadmorskiej jest możliwość zapewnienia turystom różnych możliwości spędzania czasu. Rowy mają to szczęście, że ich położenie geograficzne jest doskonałe.

Czy warto spędzić wakacje w Chłapowie?

Urlop to czas, kiedy możemy odpocząć od codziennych trosk w jakimś miłym miejscu. Zwykle wybieramy się tam, gdzie ciepło i gdzie jest woda. Zdecydowanymi faworytami w tym wyścigu są miejscowości najbardziej popularne i sprawdzone, czyli np. Jastrzębia Góra, czy Władysławowo. Mało osób jednak docenia te mniejsze miejscowości, które również oferują dużo atrakcji swoim odwiedzającym, przez co miejsca te są o wiele mniej odwiedzane. Kiedy cenimy sobie jednak takie cechy jak spokój, ciszę, i relaks na łonie natury, miejscem które powinniśmy wziąć pod uwagę w rankingu gdzie spędzić wakacje, jest miejscowość Chłapowo.

Ta urokliwa mała osada leży niedaleko Władysławowa, wiec również ma dostęp do morza, jednak umieszczona jest odrobinę na uboczu, więc jest tam dosyć cicho i spokojnie. Wbrew pozorom, Chłapowo posiada doskonałą bazę noclegową, która sprawia, że turyści przybywający tam mają ogromny wybór, w dodatku w przystępnych cenach. Pensjonaty czy małe hotele są bardzo urokliwe i zachowane w doskonałej formie i czystości, by każdy turysta był zadowolony z pobytu.

Chłapowo to piękna i niewątpliwie urokliwa miejscowość, która daje nam mnóstwo radości i zadowolenia ze spędzania tam czasu. Mamy stamtąd bardzo blisko do morza, przez co nie musimy nawet wynajmować samochodu czy taksówki, ponieważ przechadzka w stronę morza jest bardzo przyjemna, szczególnie kiedy wieje delikatny, orzeźwiający wiatr. Turystyka i rekreacja ma się bardzo dobrze w tamtym rejonie Polski, dlatego do tej pory powstało i nadal powstaje całe mnóstwo ścieżek rowerowych, szlaków turystycznych wiodących przez najpiękniejsze zakątki tego regionu.

Gdzie warto nocować w Chłapowie? Z pewnością mamy mnóstwo alternatyw, takie jak wymienione powyżej, jednak dla spragnionych wrażeń i zupełnej odmienności, warto spróbować nocowania w namiocie, który za drobną opłatą można rozbić na specjalnym polu namiotowym. Jest to zdecydowanie jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań, ale i o wiele mniej kosztowne niż wynajmowanie pokoju, co jednak ma swoje plusy i minusy. Jedno jest jednak pewne – do Chłapowa warto przyjechać, by móc w spokoju i ciszy odpoczywać na łonie natury, i cieszyć się wakacjami w stu procentach. Brak tłumów i ciągłego zgiełku z pewnością wpłynie na nas o wiele bardziej pozytywnie.